neděle 20. března 2011

Jedna free texturka po ránu

Tak si tu tak prohlížím fotky z nedávné procházky a narazila jsem na pár fotek - všechny pořízené v objektu místního račického ZD konkrétně jsou to zdi od kravína - a napadlo mě, vyrobit z nich kravínovou texturku. Chvíli jsem si s fotkami hrála, abych docílila jemného vzorku a příjemných - rozjasňovacích barev a výsledek byl na světě, ukázka na náhodné fotce:

texturka je zdarma pro osobní použití
please respect: PERSONAL USE only


a jen malé zopakování, jak se s texturou (většinou) pracuje.
Texturu můžete samozřejmě použít nejen na fotky, ale třeba jako papír pro scrapbook.
Na fotku se většinou položí jako horní vrstva, přizpůsobí se velikost, většinou se musí o kousek zmenšit  (textura má rozměr 4256x2849pix při 300 dpi, tak jak původní fotky vyfotil můj fotáček)  a změní se její režim (v pravém panelu vrstev najedete na vrstvu textury a  měníte slovíčko normální za nějaké jiné).
Na použité ukázce je textura použita ve dvou vstvách, jednou v režimu závoj (screen)
a podruhé v režimu překrýt (overlay).
Pak se přizpůsobí krytí vrstev a velmi benevolentně se textura ogumuje na místech, kde ji nechcete mít měkkou gumou ideálně s tím největším průměrem aby byly okraje do ztracena. Dá se to taky udělat tak že hlavní motiv progumujete na 100% a pak snížíte krytí gumy a gumujete do ztracena např. na sníženém 70-50% krytí gumy.Gumujte každou případnou vrstvu textury zvlášt, pro dosažení zajímavých efektů světla, stínu a barev.
Možností, jak texturu použít je opravdu hodně a já věřím, že zrovna Vy přijdete na nějakou originální metodu. 
Budu stejně jako další čtenáři blogu ráda, když mi ji napíšete - pošlete do komentáře odkaz na fotku upravenou touto texturou a postup, jak jste efektu ve svém programu docílili!

Další texturky zdarma najdete na mém newsletterovém blogu zde
nebo

a znáte tohle?

5 komentářů:

CBH řekl(a)...

Thank you so much for this post. I want to let you know that I posted a link to your blog in CBH Digital Scrapbooking Freebies, under the Page 3 post on Mar. 20, 2011. Thanks again.

Janina64 řekl(a)...

Ahojky ..děkuji určitě použiji ,,teď sem jí použila jako pozadí,ale protože se mě to líbilo,,určitě si vyhraji s texturou jinak,,,pá

Anonymní řekl(a)...

Just a quick note to let you know that a link to this post will be placed on CraftCrave in the DigiFree category today [21 Mar 01:00am GMT]. Thanks, Maria

5Star Digital Scrapbooking řekl(a)...

I'd like to invite you to add your banner or link to our Best Digital Scrapbooking Sites list. It's free to sign up. Hope to see you there

Also featuring Digital Scrapbooking Freebies and Digital Scrapbook Tutorials

PSP-Filiaal řekl(a)...

Thank you for the beautiful texture
Lirios - the Netherlands